Kreativní software pro výrobu nábytku

Návrh a tvorba projektu

Navrhněte svůj projekt jednoduše ve 3D

Vytváření projektu v programu Furniture Studio je snadné. Program disponuje sadou připravených šablon skříněk, které si vybíráte v tématicky rozdělené knihovně a přímo je vkládáte do 3D scény pouhým kliknutím myší.

“Myší přetáhnete jednotlivé moduly skříněk z knihovny přímo do projektu.”

InsertProduct_h350

V záhlaví programu najdete ucelenou sadu hotových skříněk (produktů), které stačí pouhým kliknutím vložit do projektu. U každé šablony skříňky najdete malý náhled, který se po najetí myší zvětší a spolu s ním se zobrazí základní popis skříňky. Po vložení do projektu stačí zadat základní parametry jako je šířka, výška, hloubka. Některé parametry, jako hloubka nebo výška skříňky, jsou již svázány s parametrem projektu, a tak se po vložení do projektu automaticky přizpůsobí.

“Šablony disponují inteligentní funkcí kotvení, jejich umístění v prostoru je tak velmi intuitivní a snadné.”

Vytváření projektu ve 3D návrháři Furniture Studia je díky připraveným parametrickým šablonám velmi jednoduché a rychlé.

CreationProject

Šablony jsou vybaveny důmyslnou funkcí “kotvení”, která vám usnadní umístění skříňky v prostoru. Stačí si vybrat některou ze skříněk v knihovně šablon a myší následně najet na některou z již vložených skříněk v projektu. Pokud myší najedete na boční stranu skříňky, program sám nabídne umístění nové skřínky vedle aktuálně vybrané skříňky. Takto jednoduše lze skládat skříňky vedle sebe, nad sebe atd.


“Vše snadno propojíte parametry a vytvoříte zcela dynamický projekt.”

LinkovaniPromennych

Rozměrům, pozici skříněk i druhu materiálu je možné přiřadit uživatelský parametr, jehož změnou můžete snadno konfigurovat výsledný produkt. Jednotlivé skříňky je možné svázat (propojit) pomocí odkazů na jejich vlastnosti (např. rozměr, pozice) nebo je svázat jednoduchými matematickými vzorci a vytvořit tak zcela dynamický projekt, který snadno přizpůsobíte požadavkům zákazníka.

V projektu je např. možné jednoduše definovat parametr výška pracovní desky a tento parametr následně přiřadit všem spodním skříňkám kuchyňské linky. Pouhou změnou jednoho parametru pak snadno přizpůsobíte výšku spodních skříněk podle požadované výšky umístění pracovní desky zákazníka.

“Snadno změníte např. materiál korpusu skříněk v celé kuchyni.”

Z katalogu stačí vybrat dekor materiálu a “kbelíkem jej nalít” na korpus skříněk nebo stejným způsobem vyměnit tvar i dekor dvířek.

Stejně jednoduchá je i změna materiálu, ze kterého je skříňka vytvořena. Stačí vybrat materiál z katalogu a jedním kliknutím jej přenést na vybraný díl skříňky. Pokud je navíc vlastnost materiálu vybraného dílu svázána s parametrem projektu, změna se promítne na všechny díly a skříňky, které jsou s tímto parametrem svázané.

“Vytvořit atypický díl pro zkosenou skřínku je otázka okamžiku.

Atypical_Element

Furniture Studio disponuje grafickým návrhářem atypických dílců, který umožňuje navrhnout  skříňku se šikmo řezanými dílci. Konfiguraci takového atypického dílce lze velmi snadno přenést na ostatní dílce pomocí funkce pro kopírování.

Funkcionalita návrháře projektu je velice bohatá.

“Vytváření projektu ve Furniture Studiu jsem se naučil během pár minut.
Je to snadné a praktické.”

Furniture Studio je vybaveno řadou skvělých pomocníků:

  • V programu najdete řadu připravených šablon
  • Šablony jsou opatřeny funkcí chytrého kotvení
  • Jednoduchá konfigurace a parametrizace šablon
  • Rychlá změna dekoru výběrem z katalogu plošného materiálu
  • Reálné textury plošného materiálu od předních výrobců

Felix_View Felix