Kreativní software pro výrobu nábytku

VÝVOJ PROGRAMU FURNITURE STUDIO

Přehled historie verzí programu Furniture Studio

Verze 17.1

15/04/2017

Verze 17.1

Zjednodušili jsme ovládání 3D návrháře

Nová verze přináší hlavně přepracovaný a výrazně vylepšený 3D návrhář projektu. Soustředili jsme se zejména na zpříjemnění práce při vytváření projektu. Přidali jsme nové nástroje pro práci a manipulaci s objekty ve 3D návrháři.

Ten nyní disponuje manipulátorem, který umožňuje velmi pohodlně přesouvat jednotlivé produkty, měnit jejich velikost a natočení. Nová funkce umožňuje manipulovat s jednotlivými produkty, dílci, dvířky i modely. Vše teď velmi snadno a rychle provedete pouhým tahem myší.

 

Vylepšili jsme konstrukci vlastních šablon

Konstrukce vlastních šablon získala pokročilé funkce pro snadné kotvení dílců. Zjednodušili jsme i systém dynamické změny velikosti produktu. Jednotlivé dílce nyní nemusí mít své pozice a rozměry definovány vždy vzorcem, ale stačí uvést rozměr. Při změně rozměrů produktu program sám přepočítá rozměry vnitřních dílců tak, aby zachoval proporce produktu. Tvorba vlastních šablon je teď zase výrazně jednodušší.

Konstrukce šablon tak umožňuje unikátní způsob navrhování a parametrizace produktů.

 

Nové režimy zobrazení scény

3D návrhář jsme rozšířili o nové režimy pro zobrazení scény. K aktuálnímu prezentačnímu režimu jsme přidali režim Skica, který se výborně hodí jako konstrukční režim, kdy 3D návrhář zobrazuje místo textur pouze jednobarevnou výplň a zvýrazňuje kontury dílců a dvířek pomocí černých čar. Tento režim lépe vystihne napojení jednotlivých dílců. Dalším režimem je drátěný model, který vykreslí pouze kontury dílců a dvířek. Výborně se hodí k validaci správného umístění např. spotřebičů. Snadno např. odhalíte kolize dílců a spotřebičů uvnitř korpusu skříňky. Oba režimy se navíc výborně hodí ke tvorbě výkresové dokumentace.

Nářezový plán počítá s předfrézováním před olepením

Nářezový plán jsme obohatili o novou funkce kalkulace včetně predfrézování. Ta umožňuje zadat velikost předfrézování před olepením hran. Pokud vlastníte olepovačku hran, která disponuje frézkou pro začistění stykové plochy před samotným olepení, můžete nyní zadat hloubku takového ofrézování desky. Program v místech umístění hran přidá patřičné množství do rozměru dílce, které následně umožní provést ofrézování materiálu. Parametr pro velikost ofrézování najdete v nastavení nářezového plánu vedle parametru síly řezného kotouče.

Verze 16.12.29.3

29/12/2016

Verze 16.12.29.3

Ještě před koncem roku 2016 jsme se rozhodli vydat menší aktualizaci našeho programu pro truhláře a nábytkáře s číslem 16.12.29.3.

Seznam novinek:

  • Optimalizovali jsme celé uživatelské prostředí Furniture Studia pro lepší práci na displejích s vysokým rozlišením.
  • Zavedli jsme systém automatické aktualizace programu, který vás nyní sám upozorní pomocí malého okna s notifikací o vydání nové verze a umožní přímou instalaci nové verze.

Verze 16.12.4.1

04/12/2016

Verze 16.12.4.1

Vydali jsme novou verzi našeho programu pro truhláře a nábytkáře s číslem 16.12.4.1.

Seznam vybraných novinek:

  • Přidali jsme novou knihovnu šablon pro kancelářský nábytek a pracovny. Knihovna je opět plně parametrická a můžete si šablony ve svém projektu přizpůsobit vašim potřebám.
  • Přidali jsme podporu zásuvkových systémů. V knihovně pro kuchyně i kanceláře tak nyní najdete nové šablony, které podporují zásuvkové systémy Strong, Hettich, Blum apod. Správné rozměry dna i zádové desky zásuvky si můžete přizpůsobit pomocí parametrů v šabloně.
  • Přidali jsme novou funkci, která vám umožní změnit nábytková dvířka u skříňky za dvířka vyrobená např. z lamino-třískové desky. Změnu provedete snadno pomocí kontextového menu produktu (na pravé tlačítko myši). Jedním kliknutím změníte dvířka za LTD.
  • Přidali jsme funkci pro vytváření grafických výstupů vašeho projektu. Nyní snadno vytvoříte snímek (obrázek) náhledu na váš 3D návrh, který si uložíte do svého počítače a můžete poslat svému zákazníkovi pro představu o grafické podobě projektu.
  • Přidali jsme ucelenou sadu modelů pro kuchyňské spotřebiče a doplnili jsme je přímo do šablon. Nyní snadno obohatíte váš projekt nejen o kuchyňské spotřebiče např. varné desky, vestavěné trouby, digestoře, lednice nebo myčky.

A spoustu dalších nových funkcí.

Podrobnosti o nové verzi si můžete přečíst zde. Novou verzi programu si můžete stáhnout v sekci KE STAŽENÍ.

Verze 16.9.3.0

01/09/2016

Verze 16.9.3.0

Vydali jsme novou verzi našeho programu pro truhláře a nábytkáře s číslem 16.9.3.0.

První aktualizace se nese spíše v duchu drobných vylepšení, které jsme nestihli zapracovat před vydáním produkční verze. V následujících aktualizacích programu již můžete očekávat nové funkce a vylepšení programu Furniture Studio.

Podrobnosti o nové verzi si můžete přečíst zde. Novou verzi programu si můžete stáhnout v sekci KE STAŽENÍ.

Instalace je jednoduchá. Stáhněte si instalační balíček a spusťte jej. Program automaticky aktualizuje vaši verzi programu na novou. Pokud si nejste jisti, jak program instalovat, můžete se podívat na naše video zde.

Verze 16.8.1.0

01/08/2016

Verze 16.8.1.0

Dokončení 4letého vývoje Furniture Studia a zveřejnění na webu www.nikodemsoftware.cz.